درمان و رفع چین و چروک پوست صورت

جهت رزرو نوبت در شعب ما می‌توانید با شماره‌های زیر تماس حاصل فرمایید

شعبه شریعتی:۰۲۱۲۲۶۳۷۴۰۸

شعبه ولیعصر:۰۲۱۸۸۹۴۵۷۲۳

شعبه توحید:۰۲۱۶۶۱۲۴۸۰۷

چین و چروک‌های صورت (چین و شکن‌های موجود در صورت)، چه به صورت خط خنده یا خط اخم و یا خطوط دور چشم باشند، علامت نرمال و طبیعی بالا رفتن سن هستند. با این حال عواملی وجود دارند که باعث می‌شوند این چین و چروک‌ها زودتر خود را نشان دهند. فاکتورهای محیطی مانند امواج فرابنفش (UV) ناشی از خورشید و سیگار کشیدن، می‌توانند پوست شما را خشک کرده و باعث زودتر پدیدار شدن چین و چروک‌ها شوند. همچنین اگر رژیم غذایی ناسالمی داشته باشید، چین و چروک‌های پوست شما در سنین پایین‌تری ظاهر می‌شوند. چین و چروک‌ها ضرر ندارند اما بسیاری از افراد چهره‌ی خود را با چین و چروک‌ها دوست نداشته و تمایل دارند که آنها را کاهش داده یا از وقوع آنها پیش‌گیری کنند. راه‌های مختلف بسیاری برای درمان چین و چروک‌ها و جوانسازی صورت وجود دارد.

چین و چروک‌ها می‌توانند تأثیر چشم‌گیری بر اعتماد به نفس یک فرد داشته باشند و با دلایل بسیار خوبی، متخصصین ما در کلینیک زیبایی سپید از انواع مختلفی از درمان‌ها (بوتاکس، میکرودرم، لایه‌برداری، لیزر و غیره) برای مینیموم کردن نمودهای بالا رفتن سن، کاستن چین و چروک‌ها و افزایش تولید کلاژن برای ایجاد پوستی محکم، صاف و جوان‌تر استفاده می‌کنند. برای ایجاد روشی که واقعاً به پوست خسته و پیر شده کمک کند، می‌توان این روش‌ها را در ترکیب با هم استفاده کرد. برای اطلاع از روش های موجود در این کلینیک برای رفع چین و چروک صورت ویا دریافت وقت مشاوره می‌توانید از طریق شماره‌های ۰۲۱۲۲۶۳۷۴۰۸ و ۰۲۱۸۸۹۴۵۷۲۳ و ۰۲۱۶۶۱۲۴۸۰۷ با ما تماس حاصل نمایید.

دلایل ایجاد چین و چروک صورت


آسیب‌های ناشی از خورشید

بعضی از پرتوهای خورشیدی ضروری هستند چرا که پوست شما از آنها برای تولید ویتامین دی استفاده می‌کند. با این حال، تابیدن بیش از حد اشعه‌های خورشیدی مضر می‌باشد. اگر زمان زیادی را در آفتاب می‌گذرانید، بخصوص زمانی که پوست شما بدون محافظ است، ممکن است خطوط ریز و چین و چروک‌ها را زودتر از زمان معمول آنها مشاهده کنید.

جاذبه‌ی زمین

یک دلیل آشکار ایجاد چین و چروک صورت، جاذبه‌ی زمین می‌باشد. جاذبه به صورت مداوم بر پوست شما وارد شده و با بالا رفتن سن، زوال کلاژن و الاستین موجود در پوست شما، باید افتادگی ساده‌تر آن می‌شود.

حالت‌های چهره

حالت‌های چهره‌ای که به صورت مداوم تکرار می‌کنید نیز می‌توانند به ایجاد خطوط و چین و چروک منجر شوند. لایه‌های بالاتر پوست بر روی عضلات زیرین خم می‌شوند و وقتی که ما حالات یکسانی را دوباره و چند باره تکرار می‌کنیم، چین و چروک‌ها به دلیل حرکات تکراری در پوست ایجاد می‌شوند.

حالت خوابیدن

حالت خوابیدن شما نیز، اگر به صورت مکرر بر روی صورت خود می‌خوابید، باعث ایجاد چین و چروک صورت می‌شود. خطوط خواب که بر روی صورت شما فشار می‌آورند، ممکن است به صورت جزئی از پوست شما دربیایند. برای زنان، این اتفاق بیشتر بر روی گونه‌ها و چانه ظاهر می‌شود، در حالی که مردان این خطوط را بیشتر بر روی پیشانی خود مشاهده می‌کنند.

سیگار کشیدن

استعمال دخانیات، پوست شما را خشک کرده و رگ‌های خونی شما را باریک می‌کند. این موضوع، منابع اکسیژن و مواد معدنی به پوست را کاهش داده و باعث ایجاد تغییراتی در میزان استحکام پوست شما می‌شود. در نتیجه، افرادی که سیگار می‌کشند، احتمالاً چین و چروک صورت را در سنین پایین‌تری مشاهده می‌کنند.

درمان


درمان‌های متفاوتی برای کمک به کاهش ایجاد چین و چروک‌ها وجود دارند. برخی از رایج‌ترین درمان‌های موجود به صورت خلاصه در زیر آمده اند.

کرم‌ها و ژل‌های پوستی

کرم‌های بسیاری وجود دارند که ادعا می‌کنند می‌توانند ظاهر خطوط باریک را کاهش دهند اما در واقع نمی‌توانند از بین برنده‌ی چین و چروک‌ها باشند. کرم‌ها و ژل‌هایی که حاوی رتینوئیدها (شکلی از ویتامین آ) می‌باشند ممکن است به کاهش خطوط باریک و دیگر نشانه‌های خفیف پوست سالخورده کمک کنند. آنها این کار را با سفت کردن پوست شما انجام می‌دهند، بنابراین خطوط باریک کمتر آشکار می‌شوند. برخی از کرم‌های رتینوئید را می‌توان بدون نسخه خریداری کرد اما برای خریدن دسته‌ای دیگر به تجویز پزشک احتیاج دارید. کرم‌های دیگری که ممکن است به کاهش بروز خطوط باریک کمک کنند شامل کرم‌های آنتی اکسیدان می‌باشند که حاوی ویتامین سی، بی و ای می‌باشند. این نوع کرم‌ها با جلوگیری از آسیب رساندن رادیکال‌های آزاد تشکیل شده توسط اشعه‌های خورشید، استرس و آلودگی‌ها به پوست شما، عمل می‌کنند.

لایه‌برداری شیمایی

لایه‌برداری شیمیایی به هدف بهبود و محکم کردن بافت پوست صورت شما عمل می‌کنند. این روش‌ها از مواد شیمیایی متعددی برای حذف لایه‌های آسیب دیده‌ی بیرونی پوست استفاده کرده و می‌توانند به کاهش چین و چروک‌ها و خطوط باریک کمک کنند.
شما به یک تکنسین مجرب یا پزشک برای انجام دادن لایه‌برداری‌های شیمیایی عمیق‌تر در کلینیک یا بیمارستان نیاز دارید. مانند دیگر درمان‌ها، هر چه تدارکات استفاده شده قوی‌تر باشد، تأثیر بیشتر و ریسک‌ها نیز بزرگتر خواهند بود.

میکرودرم آبریژن

میکرودرم آبریژن به صورت سریع بافت پوست را با حذف مناطق خشک پوسته پوسته، برآمدگی‌های ناشی از روغن به دام افتاده و لکه‌های کوچک ناشی از آفتاب تصفیه کرده و به صورت کلی، پوست را سفت و محکم می‌کند.

جراحی لیزر صورت

جراحی لیزر پوست به هدف کاهش اسکارهای خفیف یا خطوط و چروک‌های ناشی از آسیب اشعه‌های خورشید و بالا رفتن سن عمل می‌کنند.
لیزرها، منابع نور و درمان‌های رادیوفرکانسی (RF) لایه‌ی خارجی پوست را با استفاده از یک پرتو لیزر تخریب می‌کنند و پوست زیرین یا درم، گرم می‌شود. این عمل، باعث تولید فیبرهای کلاژن جدید می‌شود.
مطالعات رضایت ۹۰ درصدی را یک ماه پس از انجام RF و رضایت ۷۵ درصدی را پس از شش ماه، گزارش داده اند.

بوتاکس

تزریق بوتاکس می‌تواند باعث کاهش برخی از انواع چین و چروک‌ها شود. این روش بیشتر برای درمان خطوط پیشانی و خط اخم که ناشی از حالت‌های صورت می‌باشند، استفاده می‌شوند. این روش همچنین می‌تواند باعث کاهش خطوط موجود در گوشه‌های چشم (پای کلاغ) شود. تزریق بوتاکس تنها می‌تواند چین و چروک‌های به اصطلاح فعال را که توسط فعالیت عضلات ایجاد می‌شوند، کاهش دهد. این روش برای چین و چروک‌ها، شکن‌ها و خطوطی که با حالات صورت شما تغییری نمی‌کنند، مؤثر نیست. ممکن است یک تا پنج روز طول بکشد تا درمان خود را نشان دهد و بهترین نتایج بعد از تقریباً یک یا دو هفته نمایان می‌شوند. درمان باید برای سه یا شش ماه باقی بماند. اگر بخواهید که نتایج باقی بمانند، باید تزریق بوتاکس را به صورت مکرر انجام دهید.

تزریق ژل

تزریق ژل به هدف چاق کردن صورت شما و نشان دادن آن به صورت پرتر و محکم‌تر می‌باشد. تزریقات ژل معمولاً برای کاهش خطوط اطراف چانه و لب‌های شما و برای بهبود شکل لب‌ها می‌باشند. ژل‌های متنوعی وجود دارند که هر کدام به صورت متفاوتی عمل کرده و می‌توانند موقتی یا دائمی باشند. تأثیرات درمان تزریق ژل معمولاً از سه تا ۱۸ ماه و بر اساس نوع ژل استفاده شده و ناحیه‌ی تحت درمان، باقی می‌ماند. برای باقی ماندن نتایج، باید درمان را تکرار کنید.

تزریق چربی

تزریق چربی می‌تواند راهی مؤثر برای کاهش چین و چروک‌ها، از بین بردن جای جوش و بازیابی یک ظاهر جوان‌تر باشد. با تزریق چربی انسانی گرفته شده از بدن خود شما، پزشک پری صورت شما را افزایش داده، چین‌های عمیق را پر کرده، چروک‌های صورت را صاف کرده، لب‌ها را بزرگ‌تر کرده و خطوط کم عمق را اصلاح می‌کند.

لیفت صورت با نخ

لیفت با نخ نوعی درمان است که شامل استفاده از PDO، پلییدوکسانون، بخیه‌هایی که به پوست زیرین تزریق می‌شوند و کشیدن و محکم کردن پوست صورت می‌باشد. این درمان به پوست اجازه می‌دهد تا صاف و روشن به نظر برسد. این موضوع به دلیل کم کردن چین و چروک‌ها و بهبود بافت کلی صورت و جوانی آن می‌باشد.

تصمیم درباره‌ی نوع درمان


پیش از تصمیم‌گیری درباره‌ی نوع درمان، با دقت پیرامون آنچه که امید دارید از درمان به دست بیاید و نتایجی که واقعاً از آن ناشی می‌شود، فکر کنید. مهم است که درک کنید که برخی از درمان‌های گفته شده فقط برای مسائل خاصی طراحی شده اند.

  • تزریقات بوتاکس تنها چین و چروک‌هایی را بهبود می‌دهند که ناشی از فعالیت عضلانی باشند.
  • تزریق ژل تنها می‌تواند برای خطوط نازک و چین و چروک‌های عمیق‌تر استفاده شود اما نمی‌تواند پوست آویزان را اصلاح کند.
  • جراحی لیزر می‌تواند باعث تغییر در رنگدانه (رنگ) پوست شود بنابراین اگر دارای پوستی تیره‌تر می‌باشید، ممکن است این درمان برای شما مناسب نباشد.
  • جراحی زیبایی برای خطوط خفیف توصیه نمی‌شود. جراحی تنها زمانی یک گزینه‌ی مناسب است که بخواهید پوست آویزان، چربی اضافی و چین و چروک‌های عمیق‌تر را حذف کنید.

پیش‌گیری


کارهای متعددی هستند که می‌توانید برای محافظت از پوست خود و به تأخیر انداختن بروز نشانه‌های پیری به کار ببرید:

  • پوست خود را زیاد در معرض اشعه‌های خورشید قرار ندهید. اگر قرار است به مدت طولانی در بیرون از منزل و زیر آفتاب باشید، از کرم ضد آفتاب استفاده کرده و به دنبال مناطق سایه‌دار باشید. برای جلوگیری از آسیب اشعه‌ها از کلاهی با لبه‌ی وسیع و عینک آفتابی استفاده کنید. از تخت‌های آفتابی استفاده نکنید چرا که این تجهیزات نیز می‌توانند به پوست شما آسیب بزنند.
  • سیگار را ترک کنید. استعمال سیگار پوست شما را خشک کرده و مواد شیمیایی که در زمان استعمال آن تنفس می‌کنید، رگ‌های خونی شما را منقبض می‌کنند.
  • یک رژیم غذایی سالم و متعادل را انتخاب کنید. بدن شما به منابع خوب ویتامین و مواد معدنی برای سالم ماندن نیازمند است. ویتامین‌های آ، سی و ای برای نگهداری از سلامت پوست ضروری می‌باشند.
  • برای آب‌رسانی به پوست خود روزانه مقادیر زیاد آب بنوشید و از مرطوب کننده‌های روزانه استفاده کنید.
  • فعال بمانید. فعالیت‌های ساده مانند پیاده‌روی، جریان خود را بهبود داده و به اکسیژن‌رسانی به پوست کمک می‌کنند.

جهت رزرو نوبت در شعب ما می‌توانید با شماره‌های زیر تماس حاصل فرمایید

شعبه شریعتی:۰۲۱۲۲۶۳۷۴۰۸

شعبه ولیعصر:۰۲۱۸۸۹۴۵۷۲۳

شعبه توحید:۰۲۱۶۶۱۲۴۸۰۷