لیزر پوست صورت برای جوانسازی و زیبایی پوست:مزایا و هزینه

جهت رزرو نوبت در شعب ما می‌توانید با شماره‌های زیر تماس حاصل فرمایید

شعبه شریعتی:۰۲۱۲۲۶۳۷۴۰۸

شعبه ولیعصر:۰۲۱۸۸۹۴۵۷۲۳

شعبه توحید:۰۲۱۶۶۱۲۴۸۰۷

تکنولوژی لیزر طیف گسترده‌ای از ابزار را برای جوان‌سازی صورت ارائه می‌دهد. لیزرها پرتوهای شدید و منظم نور هستند که از نظر میزان شدت تنوع دارند. بسته به نیاز و فرکانس پرتو لیزر، لیزر می‌تواند از پوست عبور کند، رگ‌های خونی را ترمیم، به‌آرامی بافت پوست را خشک و جدا ‌کند یا بر روی لایه‌های عمیق‌تر پوست کار کند تا فعالیت‌های کلاژن را تحریک کند. از لیزر به شیوه‌های مختلف برای جوان‌سازی و رفع افتادگی پوست استفاده می‌شود تا چین‌ و چروک، اسکار، و بسیاری از لکه‌های دیگر را درمان کند. درمان با استفاده از لیزر ایمن، مؤثر، و راحت است. همچنین، هزینه لیزرهای جوان‌سازی پوست در مقایسه با بسیاری از گزینه‌های درمان دیگر بسیار کمتر است.

اگر صورت شما دارای علائمی از افزایش سن است و شما می‌خواهید این علائم یا سایر عیوب پوست را رفع کنید، باید بدانید که مبارزه با عوارض پیری فقط استفاده از یک کرم، تزریق و یا روش‌های جوان‌سازی معمول نیست و ممکن است به قدرت و دقت جوان‌سازی پوست با لیزر نیز نیاز داشته باشید. متخصصین و کارشناسان زیبایی ما در کلینیک زیبایی سپید وضعیت شما را بررسی می‌کنند تا تعیین کنند که آیا شما فرد مناسبی برای لیزر جوان‌سازی پوست هستید یا درمان‌های دیگر لیزر پوست برای شما مناسب‌تر هستند. شما می‌توانید با شماره ۰۲۱۲۲۶۳۷۴۰۸ - ۰۲۱۸۸۹۴۵۷۲۳ - ۰۲۱۶۶۱۲۴۸۰۷ تماس بگیرید و با یکی از اعضای گروه پزشکی ما در مورد برنامه‌ریزی ملاقات برای لیزر جوان‌سازی پوست صحبت کنید.

لیزر جوان‌سازی پوست صورت چیست؟


لیزر جوان‌سازی و زیبایی پوست روشی برای کاهش لک روی سطح پوست است. در این روش، زنجیرهای مولکولی سلول‌های پوست آسیب‌دیده لایه به لایه برداشته می‌شود تا زمانی که ظاهر یکنواخت‌تر و نرم و صاف‌تر از پوست به دست آید. لیزر پوست صورت به دلیل مزایای ضد پیری آن به‌عنوان جوان‌سازی پوست با لیزر معرفی می‌شود، همچنین به دلیل اینکه لایه‌های آسیب‌دیده پوست را جدا می‌کند، لیزر پیلینگ نیز نامیده می‌شود.

مزایا


مزایای لیزر پوست صورت شامل درمان‌های پیشرفته برای خطوط ریز و چین‌وچروک صورت و اصلاح زخم‌ها و اختلالات پوستی هست. نواحی درمان شامل:

 • خطوط دور چشم
 • خطوط دور لب 
 • خط خنده 
 • اسکار 
 • از بین بردن جای جوش 
 • برداشت خال و زگیل
 • دورنگی پوست صورت و بسیاری دیگر از عیوب پوست

لیزر صورت با از بین بردن پوست آسیب‌دیده و نشان دادن ظاهری شفاف‌تر و جوان‌تر به‌عنوان روشی مؤثر  که علائم افزایش سن و سایر آسیب‌های پوستی را برطرف می‌کند، قابل استفاده است.

متقاضی مناسب درمان


لیزر جوان‌سازی پوست روشی مؤثر برای بیماران مبتلا به خطوط، چین‌وچروک، دورنگی پوست و یا زخم های سطحی صورت مانند اسکار و آکنه است که به درمان‌های ملایم‌تر پاسخ نمی‌دهند. متقاضی مناسب برای لیزر جوانسازی پوست فردی است که پوست الاستیک و فاقد چربی دارد که مستعد ایجاد زخم پس از آسیب جزئی نباشد. بهتر است که لیزر جوان‌سازی پوست بر روی کسی که فاقد هر گونه سابقه‌ی پزشکی است انجام شود. متقاضی مناسب فردی است که انتظارات واقع‌بینانه برای نتایج حاصل از روش لیزر جوان‌سازی پوست دارد.
افراد بارنگ پوست روشن‌تر متقاضی مناسب‌تری برای این روش خاص نسبت به افراد باپوست تیره‌تر هستند زیرا کمتر در معرض خطر عوارض جانبی غیرمنتظره مانند تغییر رنگ پوست دائمی قرار دارند.

چه کسی متقاضی مناسبی برای درمان نیست؟


افراد مبتلا به عیوب پوستی جزئی اغلب کاندیدای مناسبی برای لیزر جوان‌سازی نمی‌باشند. لیزر جوان‌سازی پوست از  نظر بسیاری از متخصصان زیبایی یک روش جراحی است. همانند هر عمل جراحی، عوارض جانبی لیزر جوان‌سازی پوست برای حداقل یک هفته و اغلب بیشتر به درازا می‌کشد.  برای عیوب پوست جزئی، درمان‌های جایگزین سبک‌تر در دسترس هستند.
افرادی با پوست بسیار تیره نیز ممکن است متقاضی مناسبی برای لیزر جوان‌سازی پوست نباشند به این دلیل که در فردی با پوست تیره رنگ‌دانه پوست بیشتری موجود است و نسبت به فردی با پوست روشن‌تر در معرض خطر بیشتر جذب انرژی لیزر است.

انواع لیزر صورت


جوان‌سازی پوست با استفاده از لیزر معمولاً با لیزر فرکشنال (CO2)، اربیوم و یا لیزر فراکسل انجام می‌شود. این لیزرها در قدرت و کاربردهای درمانی متفاوت هستند.

 • لیزر فرکشنال CO2 درمان قوی‌تر فراهم می‌کند و بنابراین برای درمان خطوط و چین‌ و چروک‌هایی که عمیق‌تر و برجسته‌تر هستند استفاده می‌شود.

 • لیزر اربیوم برای درمان خطوط و چین‌ و چروک ملایم‌تر استفاده می‌شود و این مزیت اضافه را دارد که دوره آن بهبودی کوتاه‌تر است. لیزر اربیوم همچنین برای تحریک کلاژن، سفت و صاف کردن بیشتر پوست مفیدتر است.

 • لیزر جوانسازی پوست فرکسل با سایر درمان‌های جوان‌سازی لیزری که از اربیوم و یا لیزر فرکشنال CO2 استفاده می‌کند کاملاً متفاوت است. از آنجاکه روش‌ لیزری فرکسل غیرتهاجمی است، عوارض جانبی بعد از درمان بسیار کمی وجود دارد.

روش درمان


این روش معمولاً با بی‌حسی موضعی انجام می‌شود. روش‌های وسیع‌تر لیزر جوان‌سازی پوست ممکن است نیازمند بیهوشی داخل وریدی یا کلی باشد، اگرچه این کمتر رایج است. هنگامی‌که بیهوشی لازم انجام شود، متخصص با استفاده از یک لیزر خاص به انجام اقدامات برای جوان‌سازی پوست می‌پردازد. با استفاده از پرتو دقیق و کنترل‌شده از نور لیزر، لایه‌های بیرونی پوست خشک‌ و جدا می‌شود و پوست زیرین جوان‌تر و شفاف‌تر به نظر می‌رسد. زمانی که لایه‌های قدیمی پوست برداشته شوند، سلول‌های پوستی جدید برای رشد تحریک می‌شوند.

لیزر صورت برای درمان جزئی معمولاً ۳۰ تا ۴۵ دقیقه طول می‌کشد و درمان کامل می‌تواند تا دو ساعت طول بکشد. هر دو لیزر با محدود کردن میزان آسیب حرارتی به پوست و سطح بسیار بالای دقت به جراح زیبایی کمک می‌کنند تا عوارض را به حداقل برساند. پزشک به شما کمک می‌کند تا بهبود سریع‌تری بعد از لیزر جوان‌سازی پوست داشته باشید.

چه تعداد جلسه درمان لازم است؟


تعداد جلسات مورد نیاز برای درمان به‌طور کلی بستگی به‌ وضعیت بیمار دارد. برای چین ‌و چروک‌های خفیف و تغییر رنگ جزئی پوست، ممکن است یک یا دو جلسه درمان برای دستیابی به نتایج عالی کافی باشد. برای چین‌ و چروک‌‌های عمیق‌تر و مشکلات جدی‌تر مانند جای جوش درمان اضافی لازم خواهد بود.

بهبود


بعد از انجام لیزر جوان‌سازی پوست دوره بهبود حدود دو هفته طول می‌کشد. این در حالی است که ناحیه تحت درمان  بهبود می‌یابد و یک‌ لایه جدید از پوست سالم ظاهر می‌شود. معمولاً قرمزی پوست گاهی تا چند ماه ادامه دارد. بیماران تحت درمان باید برنامه‌ریزی کنند تا برای یک یا دو هفته از کار دور باشند، هر چند این بسته به نوع درمان آن‌ها متفاوت خواهد بود.

نتایج


پس از درمان، پوست جدید در طول فرایند بهبود نمایان می‌شود و منطقه تحت درمان شفاف‌تر، صاف‌تر و به‌طورکلی سالم‌تر به نظر می‌رسد. علاوه بر این، دورنگی پوست اغلب با لیزر جوان‌سازی پوست بهبود می‌یابد. در دوران بهبودی، کک‌ومک، لکه‌های خورشید و تغییر رنگ‌های دیگر محو یا ناپدید می‌شوند.

عوارض جانبی


پس از انجام لیزر صورت، برخی از عوارض جانبی ممکن است در برخی بیماران خاص به وجود آیند. با این‌حال، این عوارض معمولاً نسبتاً جزئی هستند و در مدتی کوتاه ناپدید می‌شوند. عوارض جانبی شایع شامل قرمزی پوست، تورم منطقه تحت درمان، و سوزش ملایم ​​شبیه به احساس ایجادشده زمان یک آفتاب‌سوختگی خفیف است. در موارد نادر عوارض جانبی مانند سوزش، زخم، و یا تغییر در رنگ‌دانه پوست رخ می‌دهد.

هزینه


عوامل متنوعی در تعیین هزینه دقیق لیزر پوست صورت وجود دارد:

 • هزینه‌ی پزشک
 • هزینه‌های تسهیلات و بیهوشی
 • مخارج مراقبت‌های قبل و بعد از عمل
 •  برنامه‌ریزی برای مشاوره کامل بیمار با یک متخصص پوست و زیبایی بهترین راه برای رسیدن به دقیق‌ترین برآورد هزینه برای روش خاص لیزر است.

جهت رزرو نوبت در شعب ما می‌توانید با شماره‌های زیر تماس حاصل فرمایید

شعبه شریعتی:۰۲۱۲۲۶۳۷۴۰۸

شعبه ولیعصر:۰۲۱۸۸۹۴۵۷۲۳

شعبه توحید:۰۲۱۶۶۱۲۴۸۰۷