لاغری موضعی با دستگاه کویتیشن : عوارض و هزینه

جهت رزرو نوبت در شعب ما می‌توانید با شماره‌های زیر تماس حاصل فرمایید

شعبه شریعتی:۰۲۱۲۲۶۳۷۴۰۸

شعبه ولیعصر:۰۲۱۸۸۹۴۵۷۲۳

شعبه توحید:۰۲۱۶۶۱۲۴۸۰۷

اولتراسوند کویتیشن چربی، فناوری جدید کاملا بی‌خطری است که نواحی دارای مشکل را برای کاهش چربی، مورد هدف قرار می دهد. با استفاده از فناوری اولتراسونیک قوی، بافت چربی توسط امواج صوتی شکسته می‌شوند تا زمانی که به مایع تبدیل شوند و سپس از طریق سیستم متابولیک، از بدن خارج می‌شوند. هیچ جراحی دردناک یا بیهوشی وجود ندارد، هیچ برش، دارو، پودر، پانسمان پس از انجام کار، به جز رهایی از مایع درون بدنتان از طریق عملکرد طبیعی بدن، در این روش وجود ندارد.

اگر می‌خواهید چربی را از بین ببرید و بدن خود را زیبا سازید، و اگر می‌خواهید پوست شل و افتاده یا سلولیت را ازبین ببرید، اولتراسوند کویتیشن، انتخاب بسیار خوبی برای شما است. اولتراسوند کویتیشن، یک روش موثر غیر تهاجمی برای شکستن رسوبات چربی و کاهش سلولیت است. هنگامی که ورزش و رژیم غذایی کمکی نمی‌کنند، کویتیشن لاغری، بهترین راه برای حل مشکل سلولیت است. هیچ جراحی دردناک یا بیهوشی درکار نیست، هیچ برش، دارو، پودر، پانسمان و هیچ مورد دیگری بعد از انجام کار، وجود ندارد و فقط باید صبر کنید تا مایع درون بدنتان از طریق عملکرد طبیعی بدن، دفع شود. اگر تمایل دارید بیشتر در مورد روش لاغری موضعی کویتیشن بدانید، متخصصان ما در کلینیک سپید با ارائه‌ی مشاوره‌های تخصصی درمورد شرایط و چگونگی انجام این روش، به شما کمک خواهند کرد. جهت گرفتن وقت مشاوره در مورد روش لاغری موضعی کویتیشن یا رزرو نوبت می‌توانید با شماره‌های ۰۲۱۲۲۶۳۷۴۰۸و ۰۲۱۸۸۹۴۵۷۲۳ و۰۲۱۶۶۱۲۴۸۰۷ تماس بگیرید.

اولتراسوند کویتیشن چیست؟


اولتراسوند کویتیشن یک فناوری جدید کاملا ایمن است که نواحی مشکل‌دار را با کاهش میزان چربی، مورد هدف قرار می‌دهد. با استفاده از فناوری قدرتمند اولتراسوند، بافت چربی توسط امواج صوتی شکسته می‌شوند تا زمانی که به مایع تبدیل شوند و سپس از طریق سیستم متابولیسم، از بدن دفع می‌شوند. این درمان از فناوری کویتیشن استفاده می‌کند که حمله غیر جراحی به رسوبات چربی غیر قابل انعطاف و مقاوم به ورزش و رژیم غذایی را امکان‌پذیر می‌سازد. برخلاف کوچک کردن شکم یا لیپوساکشن مرسوم، در اولتراسوند کویتیشن، هیچ‌گونه چاقو، بیهوشی و جراحی وجود ندارد. اولتراسوند کویتیشن مشابه مزوتراپی یا لیپودیسولو (انحلال چربی) است که در آن درمانی برای سلولیت با نام چاقی موضعی وجود دارد.

مزایا


 •  چربی‌های سرسخت را از بدن دفع می‌کند.
 •  به بدن شکل کلی و مرز می‌دهد.
 •  پوست را کشیده و سفت می‌کند.
 •  جریان خون را بهبود می‌بخشد.
 •  سلولیت را کاهش می دهد.

در کدامیک از بخش‌های بدن، بیشترین کاربرد را دارد؟


 • ران‌ها (کناره‌های بیرونی ران)
 •  شکم (پهلوهای شکم)
 •  کفل (دو طرف باسن)
 •  باسن
 •  بازو

متقاضیان مناسب


این درمان، برای اکثر افراد، بی‌خطر است. پزشک مجرب باید بتواند تناسب این درمان را برای شما تشخیص دهد. اگر از انجام این درمان مطمئن نیستید، با پزشک مشورت کنید.

فرآیند درمان


پیش از درمان

 • پیش از درمان، حداقل ۱-۲ لیتر آب بنوشید.
 • روز انجام درمان، غذاهای سالم کم چربی و با کربوهیدرات پایین میل کنید. دو ساعت قبل از درمان، نباید چیزی بخورید.
 •  هیچ‌گونه مایعات الکلی یا حاوی کافئین، روز قبل و روز درمان ننوشید.

مرحله انجام کار

پزشک دستگاهی با طراحی ویژه را روی پوست شما قرار می‌دهد. سپس، این دستگاه سطوح پایین امواج اولتراسونیک منتقل می‌کنند که شامل ضربان‌های فشاری-انبساطی هستند که در چرخه‌های پرسرعت حرکت می‌کنند. سپس، این چرخه روبه جلو و عقب موجب ایجاد تعداد بی‌نهایت میکروحفره‌ها و میکروحباب‌هایی می‌شود که به‌تدریج بزرگ می‌شوند. این بزرگ شدن تدریجی زمانی خاتمه می‌یابد که میکروحباب‌ها شروع به برخورد و ترکیدن می‌کنند و امواج شوک ایجاد می‌کنند که تبدیل بافت‌های چربی به امولسیون و ازبین بردن آنها را تسریع و تشدید می‌کند (این پدیده، "کویتیشن" نام دارد). سپس این مایع به سادگی با استفاده از سیستم ادرار و لنفی، از بدن تخلیه می‌شود.

یک جلسه درمان چقدر به‌ طول می‌انجامد؟


زمان درمان می‌تواند بسته به ناحیه تحت درمان، متفاوت باشد ولی یک جلسه معمول بین ۴۰ دقیقه تا یک ساعت طول می‌کشد. این زمان، شامل آماده‌سازی، عملیات درمان و پس از درمان می‌باید.

آیا این روش، بی‌خطر است؟


بله، این روشی ایمن، راحت و غیرتهاجمی و بدون هیچ عوارض جانبی است. این روش به بیهوشی نیازی ندارد، هیچ جای زخمی برجا نمی‌گذارد و نیازی به هیچ‌ مراقبت پس از درمان ندارد. انرژی اولتراسوند فقط برای هدف‌گیری بافت‌های چربی زیر پوست طراحی شده است و بر رگ‌های خونی، اعصاب و بافت‌های همبند هیچ تاثیری ندارد.

مراقبت‌های بعدی


 •  ماساژ یا لرزش بدن، پس از انجام کویتیشن لاغری، بسیار عالی هستند.
 •  دوش آب داغ نگیرید (آب گرم مناسب است). همچنین، از سونا یا اسپای داغ، بلافاصله پس از درمان، اجتناب کنید.
 •  رژیم غذایی، برای بهترین نتیجه، رژیم غذایی کم چربی، کم نشاسته و کم شیرینی را رعایت کنید.
 •  حداقل ۲۰ دقیقه پس از درمان، برای تحریک حرکت لنف، ورزش کنید. راه رفتن سریع یا دویدن آهسته، مناسب است. این کار برای کمک به خروج چربی از بدن، ضروری است.

نتایج


درمان اولتراسوند کویتیشن اغلب نتایج آنی درپی دارد که می‌توانید احساس کرده و ببینید و می‌تواند تا مدت‌ها دوام داشته باشد. برخی بیماران، کاهش سایز ۱-۵ سانتیمتر پس از یک جلسه درمان را با نتایج بیشتر و بهتر، پس از جلسات درمانی بعدی، تجربه می‌کنند. هرچند، نتایج قابل توجه، پس از ۶-۱۰ جلسه درمانی قابل مشاهده است. می‌توانید به کاهش حجم بافت‌های چربی و سفت شدن بدن دست یابید. این نتایج به تدریج، طی چند هفته حاصل می‌شوند وقتی بدن شما بافت‌های چربی شکسته شده را کاملا پاک کند. کاهش ۱۰ سانتیمتری سایز، در پایان دوره درمان‌ها، غیرمعمول نیست. نتایج می‌توانند مدت‌های طولانی دوام داشته باشند به شرط آن‌که رژیم غذایی سالم و برنامه ورزش داشته باشید. هرچند، اگر فردی خوراک بیش از حد داشته باشد، الکل زیادی مصرف کند و ورزش نکند، چربی مجددا در بافت‌ها بسیار راحت ذخیره می‌شود. درنهایت، نتیجه کار ممکن است بسته به ساختار بافت متفاوت هر فرد، نواحی تحت درمان، سن، متابولیسم، دارودرمانی و تغییرات در هورمون‌ها، متفاوت باشد.

آیا اثرات این درمان، دوام طولانی مدت خواهد داشت؟


سلول‌های چربی درمان شده با کویتیشن، بازنمی‌گردند یا دوباره رشد نمی‌کنند، بنابراین، اثر آن دائمی است. هرچند، طول مدتی که شکل بدن حفظ می‌شود کاملا به خود شما بستگی دارد. مقدار خوراک و ورزش شما نیز بر شکل بدن در دراز مدت موثر می‌باشد. بنابراین، اگر کالری بیشتر از آنچه مصرف می‌کنید، وارد بدنتان شود، وزن و میزان چربی افزایش خواهد یافت و ازبین رفتن دائمی سلول‌های چربی با این روش درمانی، با اضافه وزن مجدد، پنهان می‌شود.

محدودیت‌ها


درمان اولتراسوند کویتیشن برای همه افراد، مناسب نیست. اگرچه روشی بی‌خطر و بدون درد است، ولی قراردادهایی برای استفاده از دستگاه‌های کویتیشن برای درمان چربی‌های موضعی وجود دارد. چنین قراردادهایی به سابقه پزشکی متقاضی، بستگی دارد. بنابراین افراد دارای مشکلات کلیوی و کبدی، بیماری قلبی، باتری قلب، خانم‌های باردار و شیرده، ...متقاضیان مناسبی برای درمان کویتیشن نیستند.

اولتراسوند کویتیشن یا لیپوساکشن؟


اولتراسوند کویتیشن می‌تواند به‌عنوان درمان جایگزین برای جراحی لیپوساکشن درنظر گرفته می‌شود. هر دو درمان برای کاهش بافت‌ها چربی طراحی شده‌اند. هرچند، لیپوساکشن، تهاجمی است درحالی‌که اولتراسوند کویتیشن، غیرتهاجمی است.

عوارض جانبی


درواقع هیچ عوارض جانبی وجود ندارد. هرچند، در موارد نادر، ممکن است احتمال کمی برای عوارض جانبی مانند قرمزی گذرا و تشنگی بیش ازحد، بلافاصله پس از درمان وجود داشته باشد که با نوشیدن آب برطرف می‌شود. این‌ها همه عوارض کوتاه مدتی هستند که در چند ساعت برطرف می‌شوند.

هزینه


هزینه کویتیشن لاغری به ناحیه مورد درمان، بستگی دارد. اگر می‌خواهید شکل چند ناحیه از بدن خود را تغییر دهید، قیمت‌ها بسته به تعداد نواحی مورد درمان و پاسخ هر فرد به اولتراسوند کویتیشن لیپو، می‌تواند متفاوت باشد.

جهت رزرو نوبت در شعب ما می‌توانید با شماره‌های زیر تماس حاصل فرمایید

شعبه شریعتی:۰۲۱۲۲۶۳۷۴۰۸

شعبه ولیعصر:۰۲۱۸۸۹۴۵۷۲۳

شعبه توحید:۰۲۱۶۶۱۲۴۸۰۷