تزریق ژل و فیلر به صورت و بدن؛ مزایا،عوارض و هزینه

جهت رزرو نوبت در شعب ما می‌توانید با شماره‌های زیر تماس حاصل فرمایید

شعبه شریعتی:۰۲۱۲۲۶۳۷۴۰۸

شعبه ولیعصر:۰۲۱۸۸۹۴۵۷۲۳

شعبه توحید:۰۲۱۶۶۱۲۴۸۰۷

اگر قصد جوانسازی پوست خود، بدون اینکه تحت هر نوع عمل جراحی تهاجمی قرار بگیرید را دارید، ممکن است تزریق ژل و تزریق فیلر بهترین گزینه برای شما باشد. محبوبیت فیلرهای پوستی در حال افزایش است چرا که بی‌خطرتر و کم هزینه‌تر از عمل جراحی می‌باشند. شما تنها پس از یک جلسه انجام تزریق ژل در صورت و بدن می‌توانید مجدداً نشاط و جوانی پوست خود را به دست آورید و تاثیرات آن می‌تواند برای ماه‌ها باقی بماند.

با آشکار شدن عوارض افزایش سن بصورت خطوط و چین و چروک‌های صورت ممکن است گزینه‌های درمانی غیرجراحی مانند پرکننده‌های پوستی مانند تزریق ژل و چربی صورت را در نظر بگیرید. این مواد قابل تزریق برای از بین بردن یا کاهش خطوط ریز و چین و چروک‌های صورت طراحی شده‌اند. با افزایش سن، پوست کلاژن، الاستین و اسید هیالورونیک خود را به دلیل تولید کمتر آنها از دست می‌دهد. بسیاری از ژل‌ها دارای اجزای تشکیل دهنده‌ی طبیعی جهت پر کردن پوست و بازگرداندن جوانی چهره می‌باشند.

با توجه به اینکه ژل‌های بسیاری موجود می‌باشند، انجام یک مشاوره به منظور تعیین بهترین نوع با توجه به نیازهای شما ضروری است. متخصصین ما در کلینیک زیبایی سپید نگرانی‌ها و اهداف نهایی شما را پیش از توصیه‌ی یک برنامه‌ی درمانی جهت تزریق ژل، بطور دقیق در نظر می‌گیرند. اگر به دنبال طراوت بیشتر پوست خود هستید ممکن است پزشک به منظور دستیابی به نتایج مورد نظر درمان‌های دیگری را همراه با تزریق ژل توصیه کند. در صورتی که تمایل به درمان با تزریق ژل دارید، برای دریافت اطلاعات بیشتر یا رزرو یک قرار ملاقات، از طریق شماره‌های ۰۲۱۲۲۶۳۷۴۰۸ - ۰۲۱۸۸۹۴۵۷۲۳ - ۰۲۱۶۶۱۲۴۸۰۷ با ما در کلینیک زیبایی سپید تماس حاصل نمایید.

ژل صورت چیست؟


پرکننده‌های صورت محصولاتی مانند کلاژن اسید هیالورونیک و کلسیم آپاتیت هیدروکسید هستند که پوست صورت را با کاهش یا از بین بردن چین و چروک، رفع اسکار ، تورفتگی‌ها، بزرگ کردن لب‌ها و جایگزینی حجم بافت نرم از دست رفته را از طریق تزریق‌هایی مجدداً جوان می‌کنند. با افزایش سن، پوست ما بیشتر مستعد ابتلا به چین و چروک و افتادگی می‌گردد. قرار گرفتن در معرض نور خورشید و سال‌ها حرکت عضلات (تنگ کردن چشم‌ها، جویدن و خندیدن) در تحلیل بافت صورت نقش دارند. ژل‌های صورت محلول‌های موقت تا طولانی مدتی هستند که از طریق چند تزریق کوچک در نواحی خاصی از صورت مورد استفاده قرار می‌گیرند.

شرایط قابل درمان با تزریق ژل


ژل‌ها به طور کلی برای صاف کردن و رفع چین و چروک صورت و افزایش حجم و پُری پوستی که دچار کاهش حجم شده است، مورد استفاده قرار می‌گیرند. فیلرهای درم مانند Voluma همچنین می‌توانند برای برجسته کردن گونه و چانه استفاده شوند. ژل رادیس نیز با موفقیت برای زیبایی بینی بدون عمل جراحی استفاده شده است. رستالین برای برجسته کردن لب‌ها، و برخی دیگر از این ژل‌ها را می‌توان حتی برای  برجسته کردن سینه و جوانسازی دست‌ها  مورد استفاده قرار داد.

این درمان‌ها در صورتی که توسط یک متخصص پوست ماهر و مجرب در زمینه‌ی استفاده از ژل‌ها انجام شود، می‌توانند فوق‌العاده طبیعی به نظر برسند. بیشتر زنان و مردان لزوماً نمی‌خواهند به نظر برسد که بر روی صورت خود عملی انجام داده‌اند، بنابراین تزریق ژل‌ها برای شخصی که فقط می‌خواهد چین و چروک صورت خود را صاف کند و چند سالی جوان‌تر به نظر برسد، مطلوب و مناسب است.

آیا همه می‌توانند از این روش استفاده کنند؟


بیشتر افراد می‌توانند با تقبل هزینه تزریق ژل از درمان با ژل بهره‌مند شوند. اگر تمایل به کاهش خطوط و چین و چروک‌های خود، ایجاد لب‌هایی برجسته‌تر، خوش‌فرم کردن صورت یا افزایش طراوت پوست خود دارید، می‌توانید این روش را انجام دهید. فیلرهای پوستی یا ژل‌ها نباید در نزدیکی نواحی استفاده شوند که بیماری‌های پوستی، التهاب یا مشکلات مربوط به پوست وجود داشته یا دارد. ژل‌ها همچنین در زنان باردار یا شیرده تست نشده‌اند. افراد مبتلا به برخی بیماری‌ها که باعث کاهش واکنش ایمنی بدن می‌شود یا افرادی که تحت یک درمان سرکوب کننده سیستم ایمنی هستند ممکن است در اثر تزریق در پوست بیشتر مستعد ابتلا به عفونت باشند.

انواع


انواع مختلفی از ژل‌ها موجود می‌باشند که هر کدام با یک یا چند هدف، مانند کاهش چین و چروک و برجسته‌سازی لب طراحی شده‌اند. در ادامه برخی از شناخته شده‌ترین انواع ژل‌ها ارائه شده است:

ژل ژوویدرم

JUVEDERM از یک ژل اسید هیالورونیک که یک ماده طبیعی در پوست است و در افزایش حجم و رطوبت پوست نقش دارد، تهیه می‌شود. ژوویدرم برای ترمیم موقت چین و چروک‌های متوسط تا شدید صورت طراحی شده است. JUVEDERM توسط شرکت آلرگان که سازنده بوتاکس است، به بازار عرضه می‌شود.

ژل رستالین

Restylane که یک ژل غیر حیوانی زیست تخریب‌پذیر متشکل از اسید هیالورونیک است، یک فیلر پوستی بافت نرم می‌باشد که از طریق تزریقات کوچک حجم پوست را افزایش داده و چین و چروک صورت در نواحی اطراف دهان و چشم را برطرف می‌کند.

علاوه بر این برخی ژل‌های کم شناخته شده‌تر نیز وجود دارند:

کلاژن (Zyplast / Zyderm)

یک ژل بافت نرم تهیه شده از بافت تصفیه شده گاو است که جهت برطرف کردن چین و چروک‌ها، خطوط، و جای زخم‌های موجود روی صورت ساخته شده است. کلاژن یک پروتئین طبیعی است که در بخش‌های مختلف بدن از جمله پوست، تاندون‌ها و رباط وجود دارد و در نهایت جذب بدن میشود.

اسکالپترا

یک ماده تزریقی تهیه شده از پلیلاکتیک اسید مصنوعی است که در میکروسفرها موجود می‌باشد.Sculptra  اولین ژل مورد تایید FDA جهت بازیابی حجم از دست رفته صورت (اصلاح لیپوتروفی) در افراد مبتلا به عفونت HIV است.

Captique

این ژل که برای پر کردن چین و چروک‌های متوسط تا شدید صورت و چین‌های اطراف بینی و دهان استفاده می‌شود، یک پرکننده بافت نرم است که به نواحی خاصی از صورت حجم می‌دهد؛ و از اسید هیالورونیک غیر حیوانی تهیه می‌شود.

هایلافرم

Hylaform که چین و چروک‌های متوسط تا شدید اطراف بینی و دهان را از بین می‌برد، یک فیلر درم است که از طریق اصلاح شیمیایی اسید هیالورونیک حاصل شده و به منظور صاف کردن موقف سطح پوست طراحی شده است.

رادیس

این ژل یک فیلر پوستی مصنوعی تهیه شده از هیدروکسی آپاتیت کلسیم است که برای ترمیم چین و چروک‌های متوسط تا شدید استفاده می‌شود. این ژل تزریقی بادوام‌تر است زیرا بدن کلاژن را در اطراف میکروسفرها تشکیل داده و باعث افزایش حجم در ناحیه‌ی تزریق می‌گردد.

قبل از درمان


قبل از انتخاب هر نوع درمان، تاثیرات و نتایجی که می‌خواهید را در نظر بگیرید. متخصصی که این روش را انجام می‌دهد می‌تواند آنچه که پس از هر روش باید انتظار داشت را به شما بگوید. شما می‌توانید معایب تزریق ژل و مزایای هر یک از ژل‌ها را از پزشک خود بپرسید. صرف نظر از انتخاب شما، ژل‌ها یک راه حل غیر جراحی برای مقابل با پیری پوست ارائه می‌دهند.

روش درمان


به طور کلی، روش تزریق ژل به صورت سرپایی انجام می‌شود. تعداد تزریقات و عمق آن به نوع ژل بستگی دارد. این روش با حداقل درد همراه است و شما بلافاصله قادر به از سرگیری فعالیت‌های عادی خود خواهی بود. ممکن است نیاز باشد که به مدت یک یا دو روز پس از عمل فعالیت های پر فشار را به تعویق بیندازید. توصیه می‌شود هر که ۶ تا ۱۲ ماه یک بار جهت حفظ نتایج مطلوب این روش تکرار شود. مدت زمان متوسط برای بهره بری از  مزایای تزریق ژل ، بین ۱۰ تا ۲۰ دقیقه در هر جلسه است که بستگی به شرایط فردی و میزان نواحی تحت درمان دارد.

عوارض جانبی


عوارض تزریق فیلر در صورتی که بصورت حرفه‌ای اجرا شوند بسیار جزئی بوده و فقط شامل قرمزی یا تورم در اطراف نواحی تزریق است. این عوارض در صورت وجود معمولاً ظرف چند ساعت یا یک روز از بین می‌روند و به راحتی با آرایش قابل پوشاندن می‌باشند. کبودی یک عارضه جانبی احتمالی دیگر است، اما این عارضه نیز به طور کلی در صورت پیروی از دستورالعمل‌های متخصص پوست قابل پیشگیری است.

نتایج


به طور کلی، نتایج حاصل از تزریق ژل در صورت موقتی هستند و معمولاً از چند ماه تا حدود یک سال دوام خواهند داشت. این زمان بستگی به نوع ژل یا نحوه تزریق دارد. برای دستیابی به نتایج مطلوب، جلسات درمانی اضافه‌ای توصیه می‌شود.

هزینه


هزینه تزریق ژل صورت و دیگر نواحی بدن به عوامل مختفی بستگی دارد:

  • نوع ژل مورد استفاده
  • محل مطب
  • تخصص ارائه دهنده‌ی زیبایی
  • مدت زمان درمان

به خاطر داشته باشید که بیشتر شرکت‌های بیمه برای درمان‌های زیبایی هزینه‌ای پرداخت نمی‌کنند مگر اینکه یک نیاز پزشکی داشته باشید. بنابراین برای اطلاع از هزینه تزریق فیلر به طور دقیق با همکاران ما صحبت کنید.

جهت رزرو نوبت در شعب ما می‌توانید با شماره‌های زیر تماس حاصل فرمایید

شعبه شریعتی:۰۲۱۲۲۶۳۷۴۰۸

شعبه ولیعصر:۰۲۱۸۸۹۴۵۷۲۳

شعبه توحید:۰۲۱۶۶۱۲۴۸۰۷