مزوتراپی

جهت رزرو نوبت در شعب ما می‌توانید با شماره‌های زیر تماس حاصل فرمایید

شعبه شریعتی:۰۲۱۲۲۶۳۷۴۰۸

شعبه ولیعصر:۰۲۱۸۸۹۴۵۷۲۳

شعبه توحید:۰۲۱۶۶۱۲۴۸۰۷

مزوتراپی Mesotherapy

یک تکنیک پزشکی جدید و پیشرفته است که با تزریق های مکرر و بسیار کم داروهای ترکیب شده در لایه های مختلف پوست توسط سوزن های بسیار ریز ، نتایج درمانی گوناگونی بدست می آید. مزوتراپی روشی بدون درد و بدون نیاز به بی حسی است و با زندگی و فعالیت های روزمره فرد تداخلی ندارد.

از مزوتراپی برای مقاصد زیر می توان استفاده کرد :

 1. جلوگیری از ریزش مو و تحریک رشد مو
 2. جوان سازی و رفع چین و چروک
 3. لیفتینگ و افزایش قوام پوست
 4. درمان لک های پوستی
 5. درمان سلولیت
 6. رفع چربی های موضعی
 7. رفع استریا و خطوط بوجود آمده در اثر افزایش افزایش یا کاهش وزن ناگهانی و حاملگی بر روی پوست با اثرات عالی

 

۱-درمان ریزش مو - رشد مو  

در این روش دارو بصورت موضعی و در محل مورد نظر بطور مستقیم به فولیکول های مو تزریق می شود و به عنوان روش کمکی بسیار موثر است.

۲-چربی موضعی  

با مزوتراپی می توان چربی شکم،چربی های موضعی  کنار ران ، پهلو و غبغب را از بین برد.در این روش ترکیبی از داروهای حل کننده چربی در بافت چربی تزریق می شود (این روش در افراد با تودۀ بدنی BMI زیر ۳۰ استفاده می شود) در کاهش چربی‌های اضافه بدن معمولا آثار درمانی بعد از حدود ۱۰ ـ ۵ جلسه قابل مشاهده خواهد بود و نتایج درمانی در کاهش وزن تا زمانی باقی خواهد ماند که فرد رژیم غذایی خود را ادامه دهد.

علاوه بر این با سفت نمودن پوست از شل شدن و افتادگی پوست جلوگیری می کند.

۳-طراوت و شادابی و رفع چین و چروک پوست و بهبود رنگ پوست و رفع لک ها که در این روش مخلوطی از آمینواسیدها ، ویتامین ها (خصوصا ویتامین C) آنتی اکسیدان های ضد پیری و اسید هیالوترونیک تزریق می شود.

علاوه بر تاثیر عوامل جوی مثل نور خورشید، تغذیه، سن و ارث در بروز چین و چروک صورت نقش مهمی دارند. با افزایش سن میزان کلاژن پوست به طور طبیعی کاهش پیدا می‌کند و همین امر باعث چروک و شکستگی پوست صورت می‌شود. در این وضعیت شاید شما به فکر استفاده از کرم‌ها و لوسیون‌های ضدچروک یا درمان‌های موضعی بیفتید، اما این کرم‌ها قادر به کم‌کردن عمق چروک‌ها نیستند و فقط می‌توانند از بروز چروک‌های جدید جلوگیری کنند.

برای رفع این چروک‌ها یا باید عمل جراحی کرد که یک عمل تهاجمی با عوارض خاص خود است یا این‌که از روش های غیرتهاجمی مثل مزوتراپی و آر اف فرکشنال استفاده کرد.

۴-مزوتراپی در درمان لک های پوستی که به درمان موضعی مقاومند کاربرد دارد و تاثیر بسیار و سریعی را به همراه دارد.

درمان‌های ترکیبی در رفع چروک‌ها و آسیب‌های پوستی نتیجه مطلوب‌تری خواهند داشت. برای درمان چروک‌های پیشانی و کنار چشم‌ها (مناطقی که حرکت عضلانی ضروری نیست)‌ می‌توان از بوتاکس هم استفاده کرد تا از پیشرفت آنها جلوگیری کرد و بعد با مزوتراپی به کشیدگی پوست و رفع چین و چروک‌ها کمک کرد.  در کنار مزوتراپی می توان از میکرو نیدلینگ و آر اف فرکشنال هم استفاده کرد که تاثیر فوق العاده ای در درمان دارند.

عوارض جانبی :

عوارض تزریق محدود به قرمزی و درد خفیف و آلرژی ناحیه در بعضی افراد می باشد در صورت به کار بردن درست تکنیک تزریق عوارض بسیار نادر هستند.

این افراد نباید از مزوتراپی استفاده کنند :

 1. افراد باردار و شیرده
 2. بیماران قلبی – عروقی
 3. سرطان پیشرفته
 4. حساسیت اسیدی خاص
 5. استفاده از داروهای ضد انعقاد
 6. افراد دیابتی با دیابت کنترل نشده
 7. افراد با بیماریهای عصبی – عضلانی
 8. بیماری کلیوی
 9. بیماری صدف یا پسوریازیس

جهت رزرو نوبت در شعب ما می‌توانید با شماره‌های زیر تماس حاصل فرمایید

شعبه شریعتی:۰۲۱۲۲۶۳۷۴۰۸

شعبه ولیعصر:۰۲۱۸۸۹۴۵۷۲۳

شعبه توحید:۰۲۱۶۶۱۲۴۸۰۷